Blog

Mayıs 9

Pelet yakıtlı Izgaralar ve Pelet Mangallar artık Avrupada ve Amerikada moda oldu

PELET IZGARALARI

Pelet ızgaraları barbekü ve ızgara sahnesinde en sıcak trend haline geldi. Endüstrideki teknoloji son 30 yılda çok fazla değişmediğinden, insanlar pelet ızgaralarının pazara eklediği farklı özellikler ve kolaylıklar için heyecan duyuyorlar. Ancak, sundukları her şeyi gerçekten takdir etmek için, nasıl çalıştıklarını anlamak önemlidir. Pelet ızgaraları nasıl çalışır diye soruyorsanız doğru yere geldiniz! Bu soruya cevap vermenin yanı sıra, pelet ızgarayı diğer geleneksel açık hava pişirme formlarıyla karşılaştıracağız, böylece aralarındaki farkları daha iyi anlayabilir ve hangi ızgara veya tütsüleme Barbekü ve ızgara zevklerinizi en iyi karşılayacağına karar verebilirsiniz.

Pelet ızgarası nedir?

Pelet ızgaraları, tütsüleme unsurlarını, kömür – gaz ızgaralarını ve fırınları birleştiren açık ocaklardır. Tüm doğal ağaç peletlerinin % 100’ünü kullanırken doğrudan veya dolaylı ısı vermesini sağlayan yakıt kaynağıdır.

Pelet ızgaraları nasıl çalışır?

pelet mangal pelet ızgara sistemleri

Ahşap peletler, huni olarak adlandırılan bir saklama kabına dökülür. Topaklar daha sonra elektrikle çalışan bir burgu tarafından bir pişirme odasına beslenir. Yanma yoluyla, odun peletleri ateşlenir, pişirme haznesini ısıtır. Daha sonra hava emme fanları tarafından içeri alınır. Isı ve duman daha sonra pişirme alanı boyunca dağıtılır.

Bir fırına benzer şekilde, pelet ızgaraları dijital olarak veya genellikle 180 ° F ila 500 ° F arasında değişen bir kadranla hassas sıcaklık kontrolü sağlar. Böylece, “düşük ve yavaş” veya sıcak olarak pişirebilirsiniz.

Çoğu pelet ızgarada, etin iç sıcaklığını izlemek için kontrol panosuna bağlanabilen bir et probu bulunur.

Pelet ızgarası ne kadar pelet tüketir?

Düşük ve yavaş ısı için saat başına 1 kg’dan biraz daha az yakar. Fazla sıcaklık ve hızlı yanma içinde saatte 1.8 kg pelet yakar.

Elektrikli ızgara ve mangallardan daha çok tercih edilmeye başladı.

Yenilebilir enerji daha yeşil ve daha sağlıklı bir dünya için önem arzetmektedir.

Pelet yakıtları uzun ömürlü, doğal ve organik olması sebebi ile son yıllarda dünyada trend haline gelmiş ve birçok devlet tarafından teşvik edilmektedir.

Talaşsan olarak bu ay’ki dünyadan yenilikler köşemizde sizlere peletli mangal ve pelet yakan ızgaraları tanıtmış olduk.

Yakında ülkemizde de çokça kullanılmaya başlanacağından eminiz.

Haberler , , ,
About admin