Warning: copy(/home/u8825556/talassan.com//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/u8825556/talassan.com/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Talaş yakıp duman çıkarmayan soba Bursa Tarım Fuarında ilgi odağı oldu | Talaşsan

Blog

Ocak 9

Talaş yakıp duman çıkarmayan soba Bursa Tarım Fuarında ilgi odağı oldu

Bu soba talaş yakıyor, duman çıkarmadan ısıtıyor

Talaş yakıp duman çıkarmayan soba, Bursa Tarım Fuarı’nda büyük ilgi gördü.

 

talaşla ısınma

Bursa tarım hayvancılık fuarında ilk kez sergilenen talaş yakan sobanın yandığını ama borusundan duman çıkmadığını gören vatandaşlar büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Balıkesir’de üretim yapan bir şirketin ürettiği soba, sıkıştırılmış talaş yakıyor. İçinde bulunan fanın üflemesi sonucu yanan soba ayda 250 liraya, talaşla 80 metrekarelik evin bütün odalarını bir ay boyunca hamam gibi ısıtıyor. Hem talaş yakan, hem de duman çıkarmayan sobayı üreten firmanın sahibi Fisun Arslan, “Ürettiğimiz soba sıkıştırılmış talaşla çalışmakta ve sıcak hava üflemektedir. Sobamız talaş yakmakta, ama duman çıkarmamaktadır. Bu gördüğümüz soba 80 metre karelik evi 1 çuval talaşla 1,5 gün boyunca ısıtıyor. Evde her yeri ayda 250 liralık sıkıştırılmış paletle aşırı sıcak bir şekilde ısıtıyor. Sobadan duman, koku veya kül çıkarmıyor. Büyük evler için ise bu sobanın petek bağlananları olanları da var. Bu sobanın fiyatı ise 4 bin 600 lira” dedi.

Haberler
About admin