Warning: copy(/home/u8825556/talassan.com//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/u8825556/talassan.com/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Tibbi Atık üniteleri için sıvı emici talaş | Talaşsan

Blog

Kasım 20

Tibbi Atık üniteleri için sıvı emici talaş

ahşap atık

Sıvı emiş gücü yüksek olan özel karışımlı ağaç talaşımız özellikle Tibbi atık ünitelerinde zemin temizliği esnasında kanun yönetmeliklerine uygun ürün olarak sık kullanılmaktadır.

Emiş Gücü Yüksek Talaşlarımızın kullanıldığı alanlardan örnekler

  • Tıbbi atık geçici atık deposunda: Hastanelerin Tıbbi atık deposu vardır.Deponun dışa açılan ızgara sistemi yönetmelik gereğince bulunmamaktadır .Zemini günlük olarak talaş ile kaplanmaktadır. Her gün yenilenen talaş bertaraf edilirken tıbbi atık poşetlerine konularak tıbbi atık kabul edilmektedir. Kullanılan talaşın emiş gücü yuksek ve zeminden temizlenmesi kolay olmalıdır.
  •   GEÇİCİ TIBBİ ATIK DEPOSU (günde bir kez ve gerektikçe) Yüksek Riskli Alan Deponun zemininde bulunan talaşlar çekçek ve faraş ile toz kaldırmadan toplanarak kırmızı tıbbı atık poşetine konulur. Duvarlar 1/10 oranında hazırlanmış çamaşır suyu ile silinir. Zemin 1/10 oranında hazırlanmış çamaşırsuyu ile en az 3 defa paspaslanır.YIKANMAZ. Mop ile kurulanır. Yeni kullanıma hazır talaş zemine yayılarak işlem tamamlanır. Bütün işlemler bittikten sonra depoyu temizlemede kullanılan su, toprak ve talaşla katı hale getirilerek kırmızı tıbbi atık poşetine konulur
  • GEÇİCİ TEHLİKELİ ATIK DEPOSU (haftada iki kez ve gerektikçe) :  Yüksek Riskli Alan Deponun zemine talaş serpilir çekçek ve faraş ile toz kaldırmadan toplanarak sızdırmaz bir poşete konulur. Poşet tehlikeli katı atık kabul edilir. Poşet turuncu renk olabilir .Duvarlara kuru süpürme yapılır. Depo SU İLE YIKANMAZ . Yeni kullanıma hazır talaş zemine yayılarak işlem tamamlanır.Cıvalı malzemenin kırılması, yere saçılması durumunda ise dökülen yere ve etrafına  kükürt tozu serpilerek kürek ve faraş yardımı ile toplanır, tehlikeli atık olarak kabul edilir.

Talep ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetlerimizi ve üretim haberlerimizi güncel olarak facebook sayfamızdan takip edin.

Talaşsan Resmi facebook sayfamız : https://www.facebook.com/talassanturkiye/

Haberler , ,
About admin

Leave a Reply